# organizovaný zločin
Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície v úzkej spolupráci s detektívmi Odboru obchodu s ľuďmi a nelegálnej migrácii Českej republiky, Štátnou hraničnou strážou Ukrajiny a Hraničnou strážou Poľskej republiky, rozložili tento týždeň pri medzinárodnej operácii pod názvom LONG WAY organizovanú skupinu, ktorá páchala trestný čin prevádzačstva. Na Slovensku dozor nad vyšetrovaním zabezpečovala Okresná prokuratúra Humenné.
V nadväznosti na predchádzajúce rozhodnutie o vydaní pána Jandieva do Ruskej federácie a verejný prísľub, že jeho situáciu bude Slovenská republika po jeho vydaní ďalej sledovať oznamujeme, že pracovníci ZÚ SR v Moskve uskutočnili 21. februára 2019 monitorovaciu návštevu A. A. Jandieva, ktorý je aktuálne vo výkone väzby v Ruskej federácii, s cieľom preveriť dodržiavanie diplomatických záruk poskytnutých Slovenskej republike.
Nie nadarmo je samotná ochrana práv duševného vlastníctva základným kameňom hospodárstva EÚ a kľúčovým faktorom jeho ďalšieho rastu. S tým súvisí účinné presadzovanie práv duševného vlastníctva, ktoré je nevyhnutné aj pre ochranu zdravia a bezpečnosti ľudí. EÚ si uvedomuje, že mnohé falšované výrobky akými sú potraviny, lieky, hračky pre deti a pod., vyrábané v neregulovanom prostredí, môžu pre občanov predstavovať škodu (napríklad vo forme ujmy na zdraví).
V pondelok 26. mája 2014 odsúdil senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku mediálne označovaného bossa zločineckej skupiny „piťovcov“ - Juraja Ondrejčáka. Spolu s ním súd odsúdil ďalších 13 obžalovaných. Koľko Piťo mohol dostať rokov a za aké trestné činy ho odsúdili? Je možné, že sa z výkonu trestu odňatia slobody dostane skôr ako o 18 rokov?