Právo

Práca v inštitúciách EÚ: Ako na to?
Práca v inštitúciách Európskej únie je lákavým predpokladom nielen pre zvýšenie profesionálnych schopností, ale aj zlepšenie finančnej situácie. Pre mnohých dobrodrúžstvo, pre iných zase cesta pre vytvorenie trvalej a úspešnej kariéry. Ako sa o prácu v inštitúciách EÚ správne uchádzať?

Súd v Luxemburgu zamietol slovenskú žalobu na kvóty
To, čo navrhoval Generálny advokát Súdneho dvora EÚ Yves Bot už 26. júla sa dnes stalo skutočnosťou. Prečítajte si prečo Súdny dvor zamietol žalobu, za ktorou výrazne stal aj náš predseda vlády.

Môžete poberať rodinné sociálne dávky i keď žijete v zahraničí?
V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na to, ktoré štátne peňažné dávky určené pre rodiny s deťmi sú viazané na trvalý pobyt alebo prechodný pobyt ich poberateľa na území Slovenskej republiky a či je reálne možné bývať v zahraničí a tieto dávky poberať.

Postačuje na zdedenie bytu trvalý pobyt osoby- nedediča?
Bývam v byte, ktorý je v mojom osobnom vlastníctve, avšak príde ku mne bývať priateľ, ktorému poskytnem trvalý pobyt. Bude mať môj priateľ po mojej smrti nárok na môj byt, ak tam bude mať trvalé bydlisko?

Získanie informácií z mobilného telefónu a príkaz na vydanie ich obsahu
Prinášame rozhodnutie Najvyššieho súdu Slovenskej republiky zaujímavé z hľadiska procesných úkonov pri získavaní dôkazov z odňatého, resp. vydaného mobilného telefónu ako veci dôležitej pre trestné konanie.

Rovnosť strán konania a doručovanie
Právny názor Najvyššieho súdu SR pri spôsobe doručovania sa v tomto prípade výrazne líši od právneho názoru Ústavného súdu SR. Prečítajte si najnovší judikát ústavného súdu.

Víkendová práca
Národnej rade Slovenskej republiky bol nedávno predložený návrh zákona, ktorého obsahom je novela Zákonníka práce. Podľa legislatívcov je hlavným účelom návrhu zákona, zmiernenie negatívnych dopadov pracovnej doby počas sobôt a nedieľ, a to formou mzdového zvýhodnenia tejto práce.

Dodnes sa 177 slovenských sudcov súdi o 22 miliónov eur
V tomto storočí zažilo Slovensko, okrem iného, aj jednu kuriozitu a to v najväčšom počte sudcov „žalobcov“ v jednej veci. Ako sa dnes vyvíja kauza tzv. diskriminačných žalôb sudcov?