Pozor podvody! Súhrn prvý novembrový týždeň

Polícia varuje. Na scéne sa práve objavil nový podvod.

Redakcia 08. 11. 2018 3 min.

    Výzvy podnikateľom na úhradu poplatku v Registri obchodných spoločností

    Ide o výzvy na úhradu zasielané podnikateľom evidovaným v obchodom registri SR. V tomto prípade vystupuje spoločnosť INFODAT SK, s.r.o. prevádzkujúca web stránkuwww.rosr.sk 

    Spoločnosť účelovo zasiela podnikateľom výzvy na úhradu poplatku vo výške 88 EUR za zverejnenie v tzv. Registri obchodných spoločností SR.
    Účelovo sa tak usiluje u podnikateľov vyvolať dojem, že ide o oficiálny štátny obchodný register, ktorý od nich vyžaduje úhradu správneho poplatku za zverejnenie podnikateľa, firmy v registri.
    V prílohe sú autentické scany výzvy a poukaz na úhradu poplatku.

    Varujte podnikateľov. Praktiky podobných slovenských spoločností už vyšetruje aj Európska Komisia.

    Screen Shot 2018 11 08 at 15.10.11

    Migrantka mala v opätkoch ukrytých 180 000 EUR

    Na videu je občianka Holandska, ktorú na ceste do Kolumbie zastavili colníci v španielskom Madride a v topánkach jej objavili 180 000 eur.

    Šíritelia hoaxov vystrihli úvod reportáže španielskej televízie, lebo to nepasovalo do ich plánov: https://www.youtube.com/watch?v=_zK3OmhH6yI

    Stránka "Cestujeme po svete" je podvod

    Stránka Cestujeme po svete organizuje fiktívne súťaže. Nedajte sa nachytať, nikomu neposielajte údaje zo svojej karty, nepreposielajte žiadne SMS kódy, ani neplaťte poplatky za prevzatie výhry. Pozrite si na ich komunikáciu s "výherkyňou". Sú veľmi nenápadní.

    Vyvolávanie paniky v súvislosti s migrantmi

    Podľa nemeckých médií došlo v Nemecku k hromadnému znásilneniu mladej ženy. Miestna polícia podozrieva niekoľko migrantov a nemeckého občana.

    V tejto súvislosti facebookový profil "Slovenské strategické spravodajstvo", ktorý sa donedávna volal "Ján Suka", rozširuje dezinformácie a snaží sa o vyvolanie paniky na Slovensku.

    V prvom rade musíme podotknúť, že ide o ohavný čin a vinníci, bez ohľadu ich rasy, si zaslúžia exemplárny trest. Nech je však spáchaný akýkoľvek trestný čin, nemal by sa zneužívať na manipuláciu a šírenie paniky.Nie je pravdou, že Nemci vyvolali "po celej krajine demonštrácie biblických rozmerov". Demonštrácie sa uskutočnili, ale v menšom počte. Preháňanie a používanie neaktuálnych fotografií (tzv. ilustračných) je obľúbenú metódou dezinformačných stránok.Čo je pre Slovensko najdôležitejšie, je šírenie paniky v súvislosti s týmto skutkom.

    Slovensko od roku 2009, kedy sa manipulátorom ani len nesnívalo o migračnej kríze, pravidelne ubytováva v Záchytných táboroch migrantov. Tí nemajú záujem o Slovensko, preto sú tu len dočasne a potom ich posielame preč. Ak vláda SR schváli ďalší "turnus", stane sa to, na čo sme zvyknutí už roky. Už z názvu "Záchytný tábor" vyplýva, na čo slúži. Funguje od roku 2006.Slovenské bezpečnostné zložky majú už roky situáciu pod kontrolou, a preto je šírenie paniky absolútne irelevantné.

    Migranti nikdy nemali záujem o Slovensko, my len pomáhame našim zahraničným partnerom v rámci dobrých vzťahov. Môžeme verejnosť uistiť, že evidujeme neporovnateľný počet znásilnení žien zo strany slovenských občanov než zo strany migrantov. Viac info o migrantoch: https://www.facebook.com/…/a.317666309061243/320884892072718

    Fotka Hoaxy a podvody - Polícia SR.

    Migranti prídu na Slovensko

    V posledných dňoch sa o príchode migrantov na Slovensko šíri množstvo dezinformácií, ktoré je nutné dať na pravú mieru. Faktom je, že ak vláda SR schváli zmluvu, tak do Záchytného tábora v Humennom príde maximálne 250 migrantov. Tento "program" funguje na Slovensku od roku 2009, teda dávno predtým, než sa začala migračná kríza, a preto je nesprávne tieto dva pojmy spájať dokopy.

    Číslo 250 je maximálne, čo neznamená, že sa aj naplní. Migranti nemajú záujem o Slovensko, keďže sme pre nich nezaujímavá krajina. V každom prípade aj keby záujem mali, nemôžu tu zostať, lebo ich cieľom budú iné štáty. Migranti zostanú v zariadení maximálne 6 mesiacov, nie viac. Záchytný tábor v Humennom funguje od roku 2006 a ako už z jeho názvu vyplýva, slúži na záchyt migrantov tak, ako to je štandardné v každej demokratickej krajine, kde má fungovať poriadok a bezpečnosť.

    Zdroj: Prezídium Policajného zboru SR

    Galéria obrázkov

    {gallery}1772{/gallery}