
Redakcia

Nová forma boja proti hazardným hrám na nelegálnych stránkach
Podľa Ministerstva financií SR, by sa hráči hazardných hier na internete mali mať na pozore a vyhnúť sa nelegálnym poskytovateľom. Ak totiž dôjde k zablokovaniu nelegálnej stránky, štát im nebude vedieť pomôcť a môžu tak prísť o svoje peniaze. Zoznam nelegálnych stránok zverejňuje od polovice júla 2017 Finančná správa SR.

Najnovšie zmeny v daňových zákonoch
Vláda schválila sériu noviel zákonov z dielne Ministerstva financií SR. Väčšina z nich sa dotýkala daňových tém, ktoré reagujú na programové vyhlásenie vlády a zároveň prinášajú ďalšie opatrenia, ktoré sú súčasťou akčného plánu boja proti daňovým únikom.

Ako je to na Slovenku s porušovaním práva na súdnu a inú právnu ochranu?
Dnes si môžete prečítať v koľkých prípadoch Ústavný súd Slovenskej republiky vyslovil v I. polroku 2017 porušenie základného práva na súdnu a inú právnu ochranu podľa čl. 46 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky a práva na spravodlivé súdne konanie podľa čl. 6 ods. 1 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Inštitút ombudsmana nielen na Slovensku
Pozrime sa na inštitút Verejného ochrancu práv SR, ktorý od roku 2002 pozná aj slovenský právny poriadok. Pozrime sa bližšie, aké úlohy a oprávnenia dáva ombudsmanovi platná právna úprava, na čo slúži a čo vykonáva Úrad Verejného ochrancu práv SR a Kancelária verejného ochrancu práv SR. Poďte sa spolu s nami pozrieť, kto je kto a čo je čo na úrade ombudsmana v Bratislave.

Relatívna neplatnosť v judikatúre
V článku vám prinášame judikatúru slovenských a českých súdov v oblasti problematiky týkajúcej sa relatívnej neplatnosti. Samotné rozhodnutia súdov tento inštitút často dotvárajú a pre mnohých posúvajú do inej roviny vnímania. Prečítajte si akými kvalifikovanými prejavmi sa môžete dovolať relatívnej neplatnosti.

Zbytočné prieťahy na slovenských súdoch
Prečítajte si koľkokrát Ústavný súd Slovenskej republiky vyslovil v prvom polroku 2017 porušenie základného práva na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov podľa čl. 48 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky a práva na prejednanie záležitosti v primeranej lehote podľa čl. 6 ods. 1 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Je eutanázia na Slovensku (ne)možná?
Súčasný právny stav pojem eutanázia neobsahuje a konanie, ktoré spadá pod tzv. „právo na smrť“ alebo „asistovanú samovraždu“ považuje za trestné. Pod aký trestný čin spadá takéto konanie a v čom je odlišná naša právna úprava v porovnaní s úpravami v iných členských štátoch EÚ?

Máte už dosť nášho zdravotníctva? Môžete sa dať operovať v zahraničí?
Zdravotná starostlivosť v zahraničí je v dnešnej dobre čiastočne prístupná aj Slovákom. Za akých podmienok je možné, aby si Slovák „len tak“ išiel dať operovať meniskus napríklad do Nemecka?
Najčítanejšie

Legislatívne správy: február vydanie 1..
1.
Nekalé obchodné praktiky
2.
CVRIA: Vozidlo musí byť vždy povinne poistené. Aj keď ho máte dlhodobo odstavené.
3.
Legislatívne správy: február vydanie 1..
1.
Nekalé obchodné praktiky
2.