# aplikácia
Parlament dňa 28. januára 2021 schválil návrh zákona, ktorým sa mení zákon o potravinách a zavádza tzv. Potravinový Semafor.
Mobilné riešenie zamerané na diagnostiku chorôb primárne v krajinách Afriky sú opäť výrazne bližšie k realizačnej fáze. Aktivita študentov zameraná na ochranu životného prostredia dostáva svoj právny rámec, ktorý je predpokladom rýchleho šírenia dobrej myšlienky medzi zodpovedných ľudí. Mladí ľudia majú právny rámec pre svoju inovatívnu aplikáciu, ktorá by mohla priniesť viac spätnej väzby a pozitívnej komunikácie do doteraz anonymnej sféry veľkých spoločností.
V dnešnej modernej dobe elektronizácia preniká do takmer každej sféry každodenného života. V tomto článku sa dočítate a nájdete postup, ako si aktivovať elektronický občiansky preukaz a Vašu elektronickú schránku v troch jednoduchých krokoch, ktorými sú: žiadosť potrebných certifikátov, inštalácia a spustenie aplikácií a aktivácia e-schránky.
Online portál ponúkajúci služby vyznávačom jogy po celom svete. Zariadenie, ktoré má potenciál zachrániť tisícky životov v ďalekej Afrike. Online platforma pre novú generáciu opatrovateľských služieb. Praktické právne problémy rozbehnutého vzdelávacieho projektu, ktorý hravou formou motivuje deti k programovaniu. Ekologický projekt, ktorý ponúka možnosť uzdraviť zelené pľúca našej planéty vysádzaním stromov. Zvyšovanie angažovanosti zamestnancov prostredníctvom jednoducho ovládateľnej aplikácie. Startupy, ktoré rastú na Slovensku.
Digitálnu daň by sme možno vedeli prirovnať ku konaniu banky, ktorá vám pri 5 ročnej fixácii na hypotéke po 2 rokoch jednostranne navýši desaťnásobne úrok. Ani toto prirovnanie však nie je úplne presné, keďže Slovensko pri digitálnej dani figuruje aj ako exekútor. Núti totiž osoby vyplácajúce sumy digitálnym platformám zrážať daň, pokiaľ si tie na Slovensku nezaložia stálu prevádzkareň. A to napriek tomu, že príslušné medzinárodné zmluvy Slovensku zakazujú tieto príjmy zdaňovať.
Nelegálne podnikanie na internete sa vykonáva viacerými spôsobmi. Voči jednému z nich hľadá Finančná správa účinné riešenie. Podarí sa však reálne túto situáciu vyriešiť a najmä technicky zrealizovať?
UBER je síce americká aplikácia, avšak jej názov nachádza vyjadrenie aj v nemčine. Vo voľnom preklade Über znamená „super“. Pri pohľade na tento názov som sa však nikdy neubránil pocitu, akoby za ním ešte niečo chýbalo. V tejto analýze si preto vysvetlíme, či aplikácia UBER je über "nápad" alebo über "problém".
Slovensko je asi príliš moderná krajina na to, aby tu mladý človek nepoznal UBER. Platforma, ktorá sa mnohým môže zdať ako share economy popri Airbnb alebo Fon, funguje na Slovensku približne dva roky. Za túto dobu získala množstvo zákazníkov a podporovateľov. Vstup UBER na Slovensko bol dokonca v absolútnych číslach za 1. polrok výraznejší ako v ľudnatejšej Prahe alebo Varšave. Ako to však vo všeobecnosti pri úspechoch býva, UBER má aj svojich kritikov. Okrem taxikárov by však kritikom mal byť aj štát.