#výpoveď

Výpovedná doba
Výpovedná doba je dôležitým inštitútom pracovného práva, ktorý zabezpečuje ochranu práv zamestnancov a zamestnávateľov pri skončení pracovného pomeru. V Slovenskej republike je táto oblasť upravená Zákonníkom práce.

Späťvzatie výpovede zamestnanca
Podali ste výpoveď v zamestnaní a neskôr ste si to rozmysleli. Je možné výpoveď odvolať?

Postup po skončení pracovného pomeru
Ako postupovať pri skončení pracovného pomeru? Ak sa vás táto situácia aktuálne týka, určite neprehliadnite náš dnešný článok.

Skončenie pracovného pomeru
Pracovné právo je právnym odvetvím, ktoré sa dotýka skoro každého z nás. Aj napriek tomu však znalosť o svojich právach vyplývajúcich zamestnancovi z pracovnoprávneho vzťahu naprieč širokou spoločnosťou absentuje. Z tohto dôvodu Vám prinášame sériu článkov, v ktorých sa budeme orientovať na práva zamestnanca voči zamestnávateľovi. V dnešnom článku si bližšie rozoberieme skončenie pracovného pomeru

Trestné stíhanie na základe výpovede spolupracujúceho obvineného
Spolupracujúci obvinený je pojem, ktorý verejnosť pozná najmä z veľkých medializovaných káuz a trestných konaní, či už s politickým pozadím alebo v rámci vyšetrovania organizovaných skupín, ktoré páchali závažnú trestnú činnosť. Tento pojem označuje osobu v pozícii obvineného, ktorý sa rozhodol spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a prispieť tak k objasneniu trestnej činnosti.

Spovedné tajomstvo v trestnom konaní
V rámci spovede sa veriaci ústne vyzná spovedníkovi zo svojich hriechov, prejaví nad nimi ľútosť a spovedník udeľuje rozhrešenie. Čo však v prípade, ak sa veriaci vyzná z páchania trestnej činnosti? Je kňaz viazaný právnymi predpismi SR alebo pravidla cirkvi, podľa ktorých nemôže porušiť spovedné tajomstvo?

Výpoveď z pracovného pomeru z dôvodu nadbytočnosti
Najvyšší súd Českej republiky sa v jednom zo svojich nálezov zaoberal posudzovaním výpovede z pracovného pomeru z dôvodu nadbytočnosti. Je možné dať zamestnancovi výpoveď na základe rozhodnutia o organizačnej zmene a zároveň nadviazať spoluprácu s externými spolupracovníkmi, ktorí budú vykonávať rovnakú činnosť, ako vykonávali zamestnanci v pracovnom pomere?

Ochrana zamestnanca ako slabšej strany v spore o neplatnosť výpovede
Témou dnešného článku je nález Ústavného súdu Slovenskej republiky, v ktorom sa súd zaoberal zisťovaním procesnej pravdy a to v súvislosti so zásadou voľného hodnotenia dôkazov pri svedeckých výpovediach, ktoré boli vo vzájomnom rozpore.
Najčítanejšie

Nekalé obchodné praktiky
1.
CVRIA: Vozidlo musí byť vždy povinne poistené. Aj keď ho máte dlhodobo odstavené.
2.
Pracovný kalendár
3.
Nekalé obchodné praktiky
1.
Restoratívna justícia
2.