# umelá inteligencia
Rozvoj technológii napomáha uľahčovať každodenný život. S rozmachom technológií sa však rozmáha aj zločinnosť, keďže ľudia častokrát tieto moderné možnosti využívajú na páchanie nelegálnej činnosti.
Dnes vám prinášame ďalšiu z vítazných esejí na tému „Môže sudcu nahradiť umelá inteligencia?“. Pri príležitosti 30. výročia vzniku Najvyššieho súdu SR túto súťaž vyhlásila Kancelária NS SR. Medzi ocenenými je aj Tomáš Jurkanin z Trnavskej univerzity v Trnave. Prečítajte si pohľad na túto tému očami študenta práva.
Pri príležitosti 30. výročia vzniku Najvyššieho súdu SR vyhlásila Kancelária NS SR esejistickú súťaž na tému „Môže sudcu nahradiť umelá inteligencia?“. Medzi ocenenými je aj Sára Zsemlyová z Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorej esej si môžete prečítať v riadkoch nižšie.
Napriek výhodám umelej inteligencie existujú aj pochybnosti o jej možnom vplyve na právnické povolanie. Zavádzanie umelej inteligencie v advokátskych kanceláriách je nepochybne vzrušujúcim prvkom, ktorý má potenciál významným spôsobom ovplyvniť advokáciu, tento prelomový vynález prináša so sebou aj viaceré otázky, či negatíva. Pozreli sme sa preto na výhody a nevýhody využívania AI v advokátskych kanceláriách.