# sociálne siete
S rastúcou popularitou sociálnych sietí sa vynárajú aj nové formy strpčovania života osôb zo strany jedincov, ktorým vyhovuje anonymita internetu. Pod takéto konanie je možné zaradiť aj nebezpečné prenasledovanie, známe aj pod laickým názvom stalking.
V tomto článku sa dozviete, aké povinnosti sa na Vás ako na podnikateľa vzťahujú v prípade, že nie ste platiteľom DPH, t. j. nie ste registrovaný pre daň a chcete propagovať svoje produkty alebo služby prostredníctvom reklamy na Facebooku.
V članki sa dočítate o návrhu otca, ktorý sa domáhal nariadenia neodkladného opatrenia, a to uloženia povinnosti matke maloletej zdržať sa zverejňovania podobizne maloletej na svojom instagramovom účte a doteraz zverejnené podobizne maloletej zmazať a odstrániť. Prečítajte si, ako návrh otca, ktorý je rovnako ako matka známy na sociálnej sieti, posúdili súdy.
Komentáre na sociálnej sieti Facebook predstavujú živú platformu, na ktorej sa plne uplatňuje sloboda prejavu. S právom na ochranu osobnosti je to na sociálnych sieťach ťažšie. Ako sa možno brániť proti ohováraniu a hanobeniu na sociálnych sieťach? Postačí upozorniť Facebook na nezákonný komentár? Či dokonca možno Facebook-u nariadiť, aby sám mazal podobné komentáre? Dnešný článok rozšíri váš obzor v otázke ochrany vašich práv na sociálnych sieťach.
Fenomén hate speechu a ohovárania prostredníctvom sociálnych sietí je problémom súčasnej doby a aj ťažko uchopiteľnej právnej regulácie. Umožňuje súčasná právna úprava vnútroštátnemu súdu nariadiť Facebook-u, aby odstránil všetky urážlivé komentáre jedného užívateľa? Generálny advokát Szpunar má na to jasný názor.