# pomoc
Štátny príspevok na pokrytie nákladov na zvýšené splátky hypoték bude platiť aj na refinancované úvery. Slováci si ho môžu uplatniť aj spätne.
Vládala schválila vyššie dotácie pre fyzické osoby. Humanitárna pomoc bude v maximálnej výške 1 500 eur.
Každodenný život nám prináša rôzne situácie, medzi ktorými nechýbajú aj nešťastné udalosti. Pri nich častokrát dôjde k zraneniam osôb, dokonca môže ísť aj o ohrozenie ich života. Zrejme najviac obvyklé prípady v tomto smere si môže verejnosť spojiť s dopravnými nehodami. Pri nich je potrebné poskytnúť potrebnú pomoc zraneným osobám, ktoré sa nachádzajú na mieste nehody. Mnohí sa tomu vyhýbajú aj z dôvodu, že sami nevedia adekvátne prvú pomoc poskytnúť. Takéto osoby nemusia tušiť, že sa môžu dopúšťať trestného činu neposkytnutia pomoci.
Ak žijete alebo cestujete mimo EÚ, budete možno niekedy potrebovať pomoc od svojho veľvyslanectva alebo konzulátu, napr. v prípade, že ste stratili všetky svoje veci alebo ste boli obeťou trestného činu. Čo sa však stane, ak vaša krajina nemá diplomatické alebo konzulárne zastúpenie v krajine, v ktorej sa nachádzate?
Na celom svete si stratené a nezvestné deti pripomíname 25. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa nezvestných detí. V tejto súvislosti Policajný zbor informuje širokú verejnosť o postupe pri nahlasovaní nezvestnosti dieťaťa a o možnosti, ako môže byť verejnosť nápomocná prostredníctvom pohotovostného systému AMBER Alert Slovensko – „dieťa v ohrození života“.
Pilotný projekt sa v minulom roku osvedčil, policajný prezident Polície Českej republiky opätovne požiadal slovenskú políciu o pokračovanie takejto spolupráce aj tento rok počas mesiacov máj, jún a júl.
Oficiálna stránka Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook s názvom „Polícia Slovenskej republiky“ od svojho spustenia prispieva k vyšetrovaniu trestnej činnosti. O tento krok s modernou dobou sa pričinil vysoký nárast fanúšikov stránky, miera ich interaktivity a proaktívna komunikácia zo strany verejnosti.
Na Slovensku je už roky možné dostať právnu pomoc bez toho, aby ste za tieto služby museli platiť. Táto činnosť je vykonávaná štátnou organizáciou - Centrom právnej pomoci, ktoré poskytuje právne služby v zmysle zákona č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v hmotej núdzi. Aké sú podmienky na získanie bezplatného právnika?
V podmienkach trhovej ekonomiky, vysokej nezamestnanosti a stúpajúcich nákladov vznikajú rôzne rizikové situácie ohrozujúce predovšetkým sociálne slabšie subjekty a ich právo na ľudsky dôstojnú existenciu. Aby sa jednotlivec neocitol na hranici chudoby a následného vylúčenia zo spoločnosti, je potrebné neustále sledovať najohrozenejšie skupiny obyvateľstva, vyhľadávať a eliminovať príčiny vyvolávajúce tento nepriaznivý stav a vytvárať podmienky pre dosiahnutie aspoň minimálneho životného štandardu. Nevyhnutným nástrojom ochrany jednotlivca pred hmotnou a sociálnou núdzou sa stáva určenie spoločensky uznanej hranice množstva existenčných prostriedkov a služieb nevyhnutných na uspokojovanie základných ľudských potrieb aspoň na minimálnej úrovni, teda určenie životného minima.