#podvod

Komora exekútorov upozorňuje na výskyt podvodných praktík!
Vyzýva občanov i právnické osoby, aby si overovali číslo účtu súdneho exekútora.

Podvodníci pri kúpe cez internet, ako sa môžeme brániť?
V dnešnej rýchlo rozvíjajúcej sa digitálnej dobe už takmer každý z nás zažil elektronizáciu na vlastnej koži. Tento fenomén je tak masívny, že sa dotýka dokonca už aj mnohých právnych úkonov. Nie je totiž ničím ojedinelým dohadovať si prostredníctvom internetu brigády, odvozy, či nakupovať veci od iných užívateľov. „Chtiac nechtiac“ tu dochádza k vzniku právnych úkonov, nakoľko ak sú splnené obsahové náležitosti, prípadne požadovaná forma, je možné uzatvoriť určitý typ zmluvy aj čisto neformálne, napríklad vo facebookovej správe.

Podnikatelia pozor na falošných inšpektorov!
Po falošných policajtoch vyberajúcich pokuty začali u nás úradovať falošní inšpektori. Ako však odlíšiť skutočnosť od fikcie, ktoú sa usilujú navodiť?

Aké sú skutočné náklady interného podvodu a čo to vlastne znamená?
V nadväznosti na nedávno novelizovaný zákon o trestnej zodpovednosti právnických osôb sa otázka efektivity nákladov spojených s prevenciou vynára čoraz častejšie. Zákon spoločnostiam nepriamo ukladá povinnosť implementovať do vnútorných štruktúr taký systém preventívnych opatrení, aby dochádzalo k výraznému obmedzeniu akejkoľvek aktivity, ktorá by mohla mať za následok trestný skutok. Interný podvod nie je nová téma. Uvedenou novelizáciou však nabrala podstatne iný obsah. Aké sú skutočné náklady interného podvodu a aký je obsah pojmu interný podvod?

Manželstvo Nory a Versačeho ovplyvnilo rozhodnutie súdu
Bývalá pani Mojsejová čelila od roku 2013 obžalobe z podvodu, v ktorom bol poškodeným František Kabrheľ. Ten roky tvrdil, že mu podnikateľka dlhuje 25,7 milióna Sk čo je viac ako 853-tisíc eur.

Súhlas poškodeného: bude sobáš Nory a Versačeho impulzom pre novelu Trestného poriadku?
Rok 2017 je na začiatku, avšak aj za tých osem dní stihol ukázať a odhaliť veľké zaujímavosti z útrob trestného práva na Slovensku (najmä teda z roviny jeho vnímania).

Majský: 9 rokov za nebankovky
Špecializovaný trestný súd v Pezinku opäť rozhodol, že Jozef Majský sa spolu s Dávidom Brtvom a Patrikom Pachingerom dopustili podvodu pri nebankových spoločnostiach BMG Invest a Horizont Slovakia. Tentokrát im však uložil miernejšie tresty.

Rozsudok vo veci Deaflympiáda vo Vysokých Tatrách, dostal 14 rokov za podvod
Presne 18. februára 2011 sa mali na Slovensku začať Zimné deaflympijské hry 2011 vo Vysokých Tatrách. Olympiáda pre sluchovo postihnutých športovcov však mal smutný koniec a dôvod ich nekonania je už dnes dobre známy. Špecializovaný trestný súd rozhodol o vine a treste bývalého šéfa Slovenského deaflympijského výboru Jaromíra Rudu.