# podvod
Väčšina Slovákov sa nespolieha na štátny dôchodok. Na penziu si šetria sami, no ohrozujú ich podvodné investičné ponuky.
Trestná činnosť je vo väčšine prípadov páchaná s úmyslom obohatiť sa. Táto kriminalita môže mať rôzne podoby, a to či už závažnejšiu násilnú formu, alebo iné sofistikovanejšie podoby, kde páchatelia pracujú aj s nedostatkom vedomostí obetí. Radíme sem rôzne formy podvodov či prevádzkovanie nepovolených hazardných hier. Medzi takéto nezákonné metódy získavania plnenia, častokrát vo finančnej podobe, patrí aj trestný čin úžery.
Podvodníci na inzertných portáloch nie sú žiadnou novinkou, ale stále sa nájdu ľudia, ktorí sa nechajú oklamať a zbytočne tak prichádzajú o peniaze. Ako títo podvodníci fungujú? Čo robiť v prípade, že ste sa stali obeťou podvodu? Prečítajte si viac v nasledujúcich riadkoch.
Novela zákona o vysokých školách rieši aj kupovanie a plagiátorstvo záverečných prác. Ako to má vyzerať v praxi sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.
Nadácia Zastavme korupciu hľadá mladých bojovníkov proti korupcii, ktorí by chceli pomôcť zmeniť Slovensko k lepšiemu. Účastníci akadémie získajú potrebné zručnosti a budú môcť napomáhať pri zabraňovaní podvodom vo svojom meste.
Mnoho seniorov dnes už nenaletí podvodníkom, ale stále existujú prípady, keď prichádzajú o tisícky eur. Práve preto polícia predstavuje nový projekt, aby seniori mali bezpečnostné varovanie vždy na očiach.
Vyšetrovateľovi Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ sa podarilo opäť v krátkej dobe vzniesť obvinenie dvom Slovenkám a jednému Slovákovi z Nitrianskeho kraja za zločin prevádzačstva spáchaný formou účelového manželstva.
Prezídium Policajného zboru Slovenskej republiky zaznamenalo v uplynulých dňoch viacero podvodov a nekalých praktík. Nazrite do fantázie pokútnikov a poučte sa z chýb tých čo im naleteli.
Je možné aby sa medzi deťmi objavili drogy v podobe cukríkov s ovocnou príchuťou?