#ohováranie

Ohováranie ako trestný čin
Ohováraním sa môžeme dopustiť trestného činu? Prečítajte si viac v našom dnešnom článku.

Náhrada škody za šírenie znevažujúcich výrokov na internete
Dňa 21. decembra 2021 Súdny dvor Európskej únie poskytol vo svojom rozsudku odpoveď na otázku, či sú príslušné rozhodovať o nároku na náhradu škody aj vnútroštátne súdy členských štátov, ktorých sa spor priamo nedotýka.

Judikatúra - trestný čin ohovárania len pre výnimočné prípady
V dnešnom článku nájdete prehľad zaujímavej aktuálnej judikatúry za posledné obdobie. Prečítajte si viac o trestnom čine ohovárania a vplyve duševnej poruchy na procesnú spôsobilosť účastníka konania.

Hranica ohovárania
Každý človek sa s tým stretol. Priamo, či nepriamo. Pre niekoho je to v podstate nemorálna forma obrany, pre iného forma útoku. V každom prípade na Slovenku je ohováranie trestný čin.

Na Slovensku vás za ohováranie môžu trestne stíhať 16 rokov
Novinárka Jana Teleki sa rozhodla zažalovať Slovensko kvôli šestnásť ročnému trestnému stíhaniu, predmetom ktorého bol aj trestný čin ohovárania. V roku 2013 bolo celé trestné stíhanie právoplatne zastavené. Viete, kedy sa môžete dopustiť trestného činu ohovárania a čo vám hrozí za takéto konanie?

Poriadková pokuta a jej dimenzie v trestnom konaní
Dnes ráno prebehlo hlavné pojednávanie vo veci obžalovaného Martina D. Ide o pomerne smutne „vtipnú“ trestnú vec – trestný čin ohovárania, ktorého sa podľa obžaloby mal dopustiť voči Jánovi Počiatkovi. Zaujímavé na tejto veci je aj to, že svedkom je jeden z najdôležitejších predstaviteľov nášho štátu – premiér Robert Fico, ktorý sa na pojednávanie nedostavil. To spôsobilo „titulkovú“ tému najmä preto, že dostal poriadkovú pokutu vo výške 200 EUR.