# Národná rada
V prípade vnútorného rozporu koaličných strán môže nastať situácia, v ktorej nebudú schopné naďalej spolupracovať až do tej miery, že nebudú mať dostatok hlasov na uznášanie sa Národnej rady SR. Vo verejnosti sa tento fenomén udomácnil pod pojmom pád vlády, hoci právne predpisy takýto termín nepoznajú.
Tieto okolnosti nastali v Národnej rade Slovenskej republiky aj v súčasnosti, kde došlo dňa 15. decembra 2022 k hlasovaniu o návrhu na vyslovenie nedôvery vlády. Aké sú následky a možné scenáre?
Stanovisko predsedníčky Súdnej rady Slovenskej republiky JUDr. Lenky Praženkovej v súvislosti s jej návrhom na podanie podnetu na disciplinárne stíhania poslanca NR SR Alojza Baránika, publikované na webovom sídle Súdnej rady a prerokované na zasadnutí dňa 18.2.2019, je definujúcim dokumentom stavu mysle a charakteru rozhodujúcej časti vedenia slovenského súdnictva.
Dnes 23.10.2018 o 12:00 hod prebehlo hlasovanie o návrhu poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Milana KRAJNIAKA, Borisa KOLLÁRA, Adriany PČOLlNSKEJ a Petra PČOLINSKÉHO na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 586/2003 Z. z. o advokácii a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov (tlač 1150) - prvé čítanie.
Dňa 8. marca 2015 boli Národnej rade predložené dva poslanecké návrhy zákonov, ktorými sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení.