#komentáre

Zákaz skúšania odevov a vrátenie peňazí
V súvislosti so štátnymi opatreniami vyplývajúcimi z aktuálnej pandémie ochorenia COVID-19 sa začali výrazne šíriť rôzne právne nedorozumenia. Jedným z nich je aj povinnosť vrátiť peniaze zaplatené za zakúpené odevy.

Antibyrokracia po slovensky – Rodičovský príspevok
V posledných týždňoch došlo k výmene vlády Slovenskej republiky, a teda aj k výmene ministrov na slovenských ministerstvách a na postoch podpredsedov vlád. Činnosť a legislatívne zmeny novej vlády SR sú značne poznačené v súčasnosti svetovou pandémiou vírusu COVID-19 a zabezpečovaním neodkladnej zdravotnej starostlivosti a preventívnych opatrení proti jeho ďalšiemu šíreniu.

Exekútor nadávka alebo pocta?
V súčastnej dobe sa nachádzame približne 23 rokov od prijatia Zákona č. 233/1995 Z.z. o súdnych exekútorov a exekučnej činnosti- (Exekučný poriadok), a teda od zásadného rozhodnutia našej spoločnosti, vyriešiť s konečnou platnosťou realizáciu (výkon) súdnych a iných rozhodnutí.

Povinnosť Facebooku mazať komentáre obsahovo podobné nezákonným komentárom
Komentáre na sociálnej sieti Facebook predstavujú živú platformu, na ktorej sa plne uplatňuje sloboda prejavu. S právom na ochranu osobnosti je to na sociálnych sieťach ťažšie. Ako sa možno brániť proti ohováraniu a hanobeniu na sociálnych sieťach? Postačí upozorniť Facebook na nezákonný komentár? Či dokonca možno Facebook-u nariadiť, aby sám mazal podobné komentáre? Dnešný článok rozšíri váš obzor v otázke ochrany vašich práv na sociálnych sieťach.

Ako sa vysporiadať s urážlivými komentármi na Facebooku
Fenomén hate speechu a ohovárania prostredníctvom sociálnych sietí je problémom súčasnej doby a aj ťažko uchopiteľnej právnej regulácie. Umožňuje súčasná právna úprava vnútroštátnemu súdu nariadiť Facebook-u, aby odstránil všetky urážlivé komentáre jedného užívateľa? Generálny advokát Szpunar má na to jasný názor.