V tomto článku sa dozviete, aké povinnosti sa na Vás ako na podnikateľa vzťahujú v prípade, že nie ste platiteľom DPH, t. j. nie ste registrovaný pre daň a chcete propagovať svoje produkty alebo služby prostredníctvom reklamy na Facebooku.
Najvyšší súd Českej republiky sa nedávno zaoberal kurióznym prípadom ženy, ktorej profilová fotografia zo sociálnej siete Facebook bola bez jej súhlasu použitá v bulvárnom článku.
Naozaj viete o všetkých informáciách, ktoré si Facebook o Vás zachováva? Pokiaľ nie, Facebook umožňuje funkciu stiahnuť a archivovať si svoje osobné dáta. Môžete tak kedykoľvek urobiť prostredníctvom všeobecných nastavení svojho účtu a my Vám formou tohto článku priblížime čo všetko tam môžete nájsť.
Komentáre na sociálnej sieti Facebook predstavujú živú platformu, na ktorej sa plne uplatňuje sloboda prejavu. S právom na ochranu osobnosti je to na sociálnych sieťach ťažšie. Ako sa možno brániť proti ohováraniu a hanobeniu na sociálnych sieťach? Postačí upozorniť Facebook na nezákonný komentár? Či dokonca možno Facebook-u nariadiť, aby sám mazal podobné komentáre? Dnešný článok rozšíri váš obzor v otázke ochrany vašich práv na sociálnych sieťach.
Fenomén hate speechu a ohovárania prostredníctvom sociálnych sietí je problémom súčasnej doby a aj ťažko uchopiteľnej právnej regulácie. Umožňuje súčasná právna úprava vnútroštátnemu súdu nariadiť Facebook-u, aby odstránil všetky urážlivé komentáre jedného užívateľa? Generálny advokát Szpunar má na to jasný názor.
Facebook, v snahe o zabezpečenie spravodlivejších volieb a najmä obmedzení kupovania reklamného priestoru a ovplyvňovania voličských preferencií zo zahraničia zavádza nové mechanizmy, ako zabezpečiť, aby ste vždy pri politickej reklame videli, že jej autor je reálna osoba, ktorá sa preukázala dokladmi totožnosti, a aj to, že to nie je umelo vytvorená zahraničná organizácia. Dôvodom pre zavedenie týchto pravidiel sú najmä blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu, ktoré by aj vďaka Facebooku mali byť na sociálnych sieťach transparentnejšie, ale aj dlhodobá snaha o zamedzenie šírenia hoaxov v súvislosti najmä s európskymi témami, ako je napríklad migrácia.
Prezídium Policajného zboru dnes spustilo novú stránku na Facebooku. Jej hlavným cieľom bude zhromažďovanie hoaxov a podvodov, ktoré sa šíria predovšetkým prostredníctvom internetu. Obsah stránky "Hoaxy a podvody - Polícia SR" bude aktualizovaný podľa potreby a aktuálneho vývoja.
Počas uplynulého víkendu bola prostredníctvom oficiálnej stránky Policajného zboru na Facebooku prijatá správa od slovenského občana. Obsahom správy bola snímka inej konverzácie, ktorá sa uskutočnila medzi odosielateľom a českým občanom. Išlo o osoby, ktoré sa nepoznali.
Oficiálna stránka Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook s názvom „Polícia Slovenskej republiky“ od svojho spustenia prispieva k vyšetrovaniu trestnej činnosti. O tento krok s modernou dobou sa pričinil vysoký nárast fanúšikov stránky, miera ich interaktivity a proaktívna komunikácia zo strany verejnosti.
Ruská federácia je aj v súčasnosti považovaná za mierne kontroverznú krajinu. Dôvodom je napríklad anexia Krymu a z nej vyplývajúci konflikt na Ukrajine, konzervatívne postoje voči homosexuálom, či údajné ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb. Rozruch v Rusku najnovšie spôsobil možný zákaz najznámejšej sociálnej siete na svete, Facebooku. Ak by k tomu došlo, americký gigant by nebol v Rusku prvým. V krajine bola totiž podobne zakázaná aj sociálna sieť LinkedIn.