#Cyprus

Bank of Cyprus Lawstyle

Cyprus nebude príkladom pre riešenie bankových problémov v krajinách Eurozóny

Záchranný plán pre Cyprus, ktorý okrem iného predpokladá stratu časti nepoistených bankových vkladov investorov, nebude modelom pre riešenie bankových problémov aj v ďalších krajinách eurozóny. Šéf skupiny ministrov financií eurozóny Jeroen Dijsselbloem poopravil svoje pôvodné vyhlásenie, ktoré vyvolalo okrem pádu akciových trhov aj pád eura oproti americkému doláru.

Afrika a Čína Lawstyle

Kým Európa zachraňuje Cyprus, Čína dobýva Afriku

Ministri financií členských štátov Eurozóny pred niekoľkými hodinami schválili dohodu o záchrannom balíku pre Cyprus, čím zabránili bankrotu tejto stredomorskej krajiny. Najnovšia informácia, ktorá len potvrdzuje trend posledných rokov, že kým v Európe sa zachraňuje, nedávne čísla z inej časti zemegule, z Afriky ukazujú, že vplyv Číny v tomto regióne kontinuálne rastie.

Cyprus a EÚ Lawstyle

Cyprus nepríde o značku daňový raj, neschválil zákon o zdanení vkladov v bankách

V cyperskom parlamente sa nenašiel ani jeden poslanec, ktorý by podporil vládny návrh zákona na zdanení vkladov v bankách. Cyprus tak neprijal hlavnú podmienku na získanie pomoci 10 miliárd eur a hrozí mu bankrot.

Cyprus a Ruské miliardy Lawstyle

Koľko majú tí Rusi uložených peňazí na Cypre?

Európska únia sa chystá zachraňovať Cyprus a tým jej vzniká mandát na direktívne pôsobenie na Cyprus, ktorý sa tak musí prispôsobiť určitým požiadavkám Európskej únie, predovšetkým v oblasti daní a finančných tokov. Aj samotní Cyperčania sa musia podieľať osobitným odvodom na vklady na bankových účtoch vo výške 6,75%, resp. 9%. V médiách sa však v súvislosti so záchranou Cypru objavili informácie, že zachraňujeme ruských milionárov, ktorí tam majú uložené vysoké finančné sumy. Pozrieme sa sčasti na túto problematiku v tomto krátkom spravodajskom článku.

Around the target from 4freephotos.com Dane

Čo je to daňový raj?

Spojenie daňový raj je pomerne často skloňované v súvislosti s destináciami ako sú Spojené arabské emiráty, Cyprus, Holandské Antily, Seychely, či Panenské ostrovy. Z tohto spojenia je zrejmé, že sa jedná o krajiny, ktoré sú charakteristické nižším daňovým zaťažením (ak vôbec nejakým). Každý podnikateľ chce prirodzene platiť čo najmenej daní. Preto nastáva otázka, prečo potom každá slovenská spoločnosť nemá sídlo v jednom z daňových rajov?