#zdaňovanie

Zdaňovanie kryptomien je aj napriek novej regulácii stále nejasné
Bratislava – 27.6.2018 - Virtuálne meny zaznamenali za uplynulý rok ohromný boom. Vďaka tzv. kryptomenám zbohatlo už aj na Slovensku viacero ľudí a začali sa o nich zaujímať aj už aj firmy, a to či už na platbu za svoje služby alebo ako odmenu pre svojich zamestnancov. Na aktuálnu situáciu zareagovalo aj Ministerstvo Financií SR, ktoré vydalo v marci 2018 usmernenie k postupu zdaňovania virtuálnych mien, ktoré prinieslo nové informácie ako aj a viacero zmien v tejto oblasti. Od 1.10.2018 by mala byť účinná novela Zákona o dani z príjmov, ktorá názory MF SR pretransformovala do zákonnej podoby. Aj napriek tomuto posunu, stále vyvstáva mnoho nezodpovedaných otázok v oblasti zdaňovania kryptomien. Daňový poradca a Partner poradenskej spoločnosti Accace vysvetľuje, s akými daňovými problémami v oblasti kryptomien sa stretáva najčastejšie a kde vidí medzery v aktuálnej legislatíve.

Kúpa nového auta v zahraničí. Aké daňové povinnosti vtedy vzniknú?
Ako má občan postupovať v prípade, že kúpi a dovezie nový dopravný prostriedok z iného členského štátu na územie Slovenskej republiky? Vzniká mu daňová povinnosť, a ak áno, kde a kedy má daň zaplatiť? Získajte odpovede na tieto dôležité otázky a vyhnite sa tak zbytočným nepríjemnostiam.

Brigádujúci študenti a zdaňovanie ich príjmov zo zahraničia
Trendom 21. storočia, je vďaka Shengenskému priestoru a vyšším príjmom v cudzine, študentské privyrábanie si v zahraničí. Ako, kedy a kde zdaňovať príjem nadobudnutý na letnej brigáde? Poznanie odpovedí na tieto otázky nám môže uľahčiť postup pri vypĺňaní daňových priznaní a uchrániť nás od mnohých problémov.

Ako je to s milionárskou daňou a daňou z príjmu v roku 2014 ?
Prinášame Vám jednoduchý prehľad platných sadzieb dane z príjmu fyzických osôb na rok 2014, informáciu kto neplatí žiadnu daň z príjmu, na koho sa vzťahuje milionárska daň a na koho progresívne zdanenie. Prehľad pre Vás pripravila poradenská spoločnosť Accace pôsobiaca na Slovensku v oblasti spracovania miezd, účtovníctva, pracovnoprávneho a daňového poradenstva.

Ako sa zrodili daňové raje
Tento článok je súčasťou edície článkov o daňových rajoch, ktorých využívanie pre zníženie daňovej a odvodovej povinnosti, ochranu vlastníctva a jeho anonymitu je pre niektoré podnikateľské subjekty veľmi atraktívne. Dnes, kedy daňovo-odvodová záťaž na Slovensku nie je v súlade so základným princípom zdaňovania, ktorým je neutralita daní, je motivácia prispôsobovať svoje aktivity aj s ohľadom na daňové dôsledky vyššia ako by v efektívnej spoločnosti mala byť. Inými slovami, daňové subjekty sú viac motivované platiť menej daní ako je v efektívnej spoločnosti potrebné. Tento článok má za úlohu v krátkosti opísať vývoj daňových rajov (v širšom význame) v historickom kontexte.

Daňová optimalizácia, pojem, ktorý často rezonuje v našich ušiach
Keď dostaneme výplatnú pásku, sami seba sa pýtame, prečo tak veľa odvádzame do verejných rozpočtov. Jeden z takýchto odvodov, ktorý tam vidíme sú aj dane.
Najčítanejšie

Opatrovateľský príspevok v roku 2025
1.
Rodičovský príspevok v roku 2025
2.
Diagnózy na invalidný dôchodok 2025
3.
Dohoda o pracovnej činnosti v roku 2025
4.
Opatrovateľský príspevok v roku 2025
1.
Koľko stojí občiansky preukaz?
2.
Diagnózy na invalidný dôchodok 2025
3.
Nové povinnosti pri monitorovaní zamestnancov
4.
Výpočet OČR
1.
Diagnózy na invalidný dôchodok 2025
2.
Opatrovateľský príspevok v roku 2025
3.
Dohoda o pracovnej činnosti v roku 2025
4.